Kitaplar Öneriler

Masal Terapi- Judith Malika Liberman

Hepimiz hayatımızda en az bir kez de olsa masal dinlemişizdir. Masallar bizi diyarlardan diyara, düş kurmanın sonsuzluğuna, düşünce ufkumuzun kapılarının sonuna kadar açılmasına, içimizdeki çocuğun merakının daha da derinden artmasına ve daha nicesine yollar açar. En son hangi masalı dinlediniz? Eğer bu sorunun cevabı sizi biraz düşündürüyorsa  ve ne iyi olur bir masal dinlesem diyorsanız Judith Liberman’ın masal geceleri etkinliğine gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Judith Liberman küçük yaşlarda dinlediği masalların üzerinde oluşturduğu tılsımla masal anlatıcısı olmaya karar vermiş ve bunu da söylediği şu sözle “İnsan olarak başka birine bir şey gördürtme ve hissettirme yeteneğimiz var”  vurguluyor. Judith kendini masallara adamış bir masal anlatıcısıdır. Şimdiler de kendisi Türkiye’nin bir çok yerinde küçüklere ve büyüklere Masallar anlatıyor.

Sizde Judith’den masal dinlemek istiyorsanız kendisinin etkinliklerini masalhane facebook sayfasından takip edebilirsiniz. Dünya da masal anlatmanın önemini ise “Dünyanın duyduğu hikayeler değişirse Dünya değişir” sözüyle açıklıyor.

Judith’in masallarını canlı dinleme fırsatınız yok ise Judith’in harika bir kitabı var ismi de “Masal Terapi” bu kitap sizlere “ Hayat Yolculuğunda tılsımlı pusula olacak” diyor Judith. O “an” içinizden neyin cevabını arıyorsanız kitaptan rastgele bir sayfa açın ve o hikayenin size verdiği mesajı düşünün. Kitaptaki masallar size yolculuğunuzda rehberlik edecek.

Herkese mutlu haftasonları,

Denge Merkezi