Kitaplar Öneriler

Bilginin Sesi

 

Bu hafta sizlerle Don Miguel Ruiz’in Bilginin Sesi isimli kitabını paylaşıyoruz. Bu kitapta Ruiz, yaşamın bir hikaye ve bu hikayenin bizler tarafından nasıl ve ne şekilde yaşanıldığını ele alıyor. Aslında tüm insanların gerçek ile doğduğunu ve yaşamda bizlerin büyüme evresinde çevremizden, ailemizden, eğitim sisteminden aldığımız tüm bilgilerin hikayemizin kontrolünü ele geçirdiğini şu sözleri ile vurguluyor.

“ İnsanlık hikayesinde ki en büyük yalanlardan biri bizim kusurlu olduğumuz yalanıdır.Bu yalanlar dünya bilgisinin sesidir. Hikayemizi değiştirmenin tek yolu vardır ve o kendi hakkımızda inandığımız şeyi değiştirmektir. Bu farkındalık büyük bir adımdır.”

Yaşamda hikayemizin kontrolünü ele alabilmek için yapacağımız seçimlerin önemini en derinde sahici benliğimize geri dönerek ve yaşamı sevgi ve gerçek içinde yaşayarak sağlayabileceğimizin örneklerini sunuyor.

Ve sorar; “ Siz hikayenizle ne yapacaksınız?” sizlerde hikayenizi keyifle ve mutluluk içinde yaşamak istiyorsanız bu kitap tam da sizlere göre…

Keyifli okumalar,

Denge Merkezi