Kitaplar Öneriler

Şimdinin Gücü

Şimdinin Gücü

Çok uzun ve yoğun bir depresyonun sonunda bir gün 29 yaşındayken büyük ruhani aydınlanma yaşayan Eckhart Tolle, bu ruhani gelişime devam eder ve bu sürede kendini öğretmenliğe ve yazarlığa adar. Eckhart Tolle’un 1999 yılında yazdığı Şimdinin Gücü kitabı dünya çapında milyonlarca satmıştır.

Eckhart Tolle’un dünya çapında tanınıyor olmasının başında kuşkusuz öğretileri gelir. Şimdinin Gücü kitabında bahsedilen konuların alıntılarının bir kaçını sizlerle paylaşıyor ve keyifli okumalar diliyoruz

1.”Geçmiş, şimdiki zaman üzerinde en ufak bir güç sahibi değildir.”

Geçmiş, şimdiki zaman üzerinde en ufak bir güç sahibi değildir.

2.”Sevmek, başkasında kendinizi farketmektir.”

Sevmek, başkasında kendinizi farketmektir.

3.”Zaman değerli değildir çünkü bir illüzyondur. Zamana, yani geçmişe ve geleceğe ne kadar çok odaklanırsanız, şu ânı o kadar kaçırırsınız. Yani asıl değerli olan şeyi.”

Zaman değerli değildir çünkü bir illüzyondur. Zamana, yani geçmişe ve geleceğe ne kadar çok odaklanırsanız, şu ânı o kadar kaçırırsınız. Yani asıl değerli olan şeyi.

4.”Tüm gerçek sanatçılar, bunu bilseler de bilmeseler de, ürünlerini düşüncenin olmadığı bir süreçle yaratırlar.”

Tüm gerçek sanatçılar, bunu bilseler de bilmeseler de, ürünlerini düşüncenin olmadığı bir süreçle yaratırlar

5.”Gerçek aşk seçici değildir. Tıpkı güneş ışığının seçici olmaması gibi. Güneş tek bir insanı seçip daha fazla aydınlatmaz.”

Gerçek aşk seçici değildir. Tıpkı güneş ışığının seçici olmaması gibi. Güneş tek bir insanı seçip daha fazla aydınlatmaz.

Üstat Eckhart Tolle kısa sürede bir bestseller haline gelen bilgelik dolu bu eserinde bilincimizde ve yaşamımızda mucizevi bir değişiklik yaratabilecek evrensel bir öğreti sunuyor.Tolle,tüm ıstırap,endişe ve korkularımızın dolayısıyla mutsuzluğumuzun gerçek kaynağını çarpıcı bir biçimde gösterip,onu şimdi ve burada nasıl aşabileceğimizi,huzur ve mutluluğa hemen şimdi nasıl kavuşabileceğimizi,bilincimizi hemen şimdi dönüşüme uğratıp nasıl aydınlanabileceğimizi anlatıyor.Eleştirmenler böyle bir kitabın çok nadir olarak geldiği konusunda görüş birliğine varırken,okurlar yaşamlarında olağanüstü değişimlerin meydana geldiğini bildiriyorlar.Şimdi’nin Gücü yaşamımızın her anının bir mucize olduğunu fark etmemizi sağlıyor ve büyük bir yetkinlikle Şimdinin Gücüne nasıl erişebileceğimizi açıklıyor.

*** KAYNAK      : http://onedio.com/haber/-simdinin-gucu-kitabinin-yazari-eckhart-tolle-den-muhtesem-alintilar-566767