Kitaplar Öneriler

Zihin Haritaları

zihin haritaları

Bu hafta sizlerle Tony Buzan‘ın Zihin Haritaları kitabını paylaşıyoruz. Zihin Haritası kullanmayı öğrenmede kılavuz niteliği taşıyan bu kitap size çalışmalarınızda destek sağlayacaktır. Peki zihin haritasını nasıl kullanırsınız? Üzerinde düşündüğünüz bir konunun detaylandırılmasında, günlük, aylık, haftalık planlarınızda, iş hayatınızda aslında her alanda zihin haritası sizlere destek sağlayacaktır. Bu araç ile birlikte hayatınız kolaylaşacak, yapacağınız ve yapmak istediğiniz işler zihninizde daha kalıcı olacaktır. Düşündüklerinizi görselleştirebilir, kalıcı olması için renklendirebilir, size her neyi çağrıştırıyorsa onunla eşleştirebilirsiniz. Oluşturduğunuz zihin haritasına baktığınızda yapmak istediklerinizi daha planlı bir şekilde hayata geçirdiğinizin farkında olacaksınız. Bu araçla birlikte yaratıcılığınız gelişecek ve beyninizin kapasitesi de artacaktır.

Bu araç tarihte Leonarda Da Vinci, Politikacı Cassiodorus, İspanyol Yazar ve Filozof Ramon Llull, Sır Isaac Newton, Charles Darwin, Walt Disney tarafından kullanılmıştır.

Kitabın arka yüzünde yer alan bilgiler ise aşağıdaki gibi;

Hafızanızı, yaratıcılığınızı, konsantrasyonunuzu artırmak, konuşma yeteneğinizi, düşünme becerilerinizi geliştirmek ve kıvrak bir zekaya sahip olmak ister misiniz? Zihin Haritaları dünyada milyonlarca insanın yaşamını değiştiren, devrimsel nitelikteki not alma ve planlama sistemini sunuyor.

Zihin haritaları yaşamınız kolaylaştırır:

” Her şeyi kolay hatırlamanızı,
” Parlak fikirler üretmenizi,
” Sunum ya da raporlarınızı rahatlıkla hazırlamanızı,
” Tartışmalarda insanları ustaca ikna etmenizi,
” Kişisel hedeflerinizi planlamanızı,
” Hayatınızın kontrolünü ele almanızı sağlar.

Zihin haritaları eğitim ve iş yaşamında fırtına etkisi yaratmış, dünya genelinde 250 milyondan fazla insanın kullandığı çığır açan not alma tekniği ile ‘beynin İsviçre çakısı’ olarak adlandırılmıştır.

Sayfa Sayısı: 212

Baskı Yılı: 2015

 

Herkese Keyifli Okumalar Diliyoruz….