Kitaplar Öneriler

Yaşam Doktoru

Doç. Dr. Şafak Nakajima, almış olduğu tıp eğitimi ve çalışmaları ardından, “İnsanı tümden kavrayan” bir tıp disiplininin gereğine inanarak tamamlayıcı doğal tıp metotlarıyla tanışmış, Akapunktur, NLP, Klinik Hipnoterapi, Klinik Psikoloji gibi alanlarda da eğitim almış, bizim tabirimizle “Bütünsel Sağlığa” hizmet eden ilham verici bir hekim.

“Yaşam Doktoru” kitabı ise, kendisinin sağlık alanında ve aslında insanı ilgilendiren bir çok alandaki düşüncelerini, deneyimlerini, örneklerini ve yaklaşımlarını içerecek şekilde kaleme aldığı makalelerin derlenmesi ile oluşmuş.

Kendisinin ifadesiyle;

“Bütüncül bir hekim olarak, bu kitapta yer alan makaleleri, kendini tanıma, hayatı doğru yorumlama ve anlamlı yaşam arayışı içinde olan okurlar için, “ilaç” niyetine yazdım.”

Kitapta, “içimizdeki sesler”, “mutlu bir yarın için”, “düşünce tuzakları”, “EGO neye benzer”, “mükemmeliyetçilik”, “alçakgönüllülük”, hastalık hastası” gibi ve dahası başlıkta kaleme alınmış ilham verici, düşündürücü ve hakikaten insana ilaç gibi gelen makaleleri bulabilirsiniz.

İnsan’dan İNSAN’a olan yolculuğumuzu destekleyen, tüm okurlara ve hekimlere örnek teşkil eden Sn. Şafak Nakajima’ya İNSAN adına teşekkür ederiz…

Okurken keşfetmeniz ve “değerlenmeniz” dileği ile…